Lokalizacja

Wicie to mała nadmorska miejscowość położona pomiędzy jeziorem Kopań a morzem Bałtyckim oraz pomiędzy Jarosławcem a Darłówkiem.
W Wiciu nawet w środku sezonu można znaleźć spokój i ciszę. Dużo lasów w pasie nadmorskim i morska bryza jodująca powietrze daje swoisty mikroklimat i czyni miejscowość bardzo atrakcyjną.
W czasie pobytu w Wiciu czas można spędzać na różne sposoby. Oprócz plażowania na szerokiej, piaszczystej, częściowo strzeżonej plaży można spędzać czas na wędkowaniu nad jeziorem Kopań, czy też na wycieczkach rowerowych wzdłuż pasa nadmorskiego w sosnowych lasach (do Jarosławca lub Darłówka).
Wieczorem oczywiście piękne zachody słońca i spacery po rozgrzanym całodziennym słońcem piasku.
Podstawowe zakupy spożywcze, papierosy, alkohol oraz chemię gospodarstwa domowego, znaczki, kartki, pamiątki można nabyć w miejscowych sklepach. Ceny w nich są raczej przystępne.
W Wiciu znajdują się również smażalnie ryb, pizzeria, a w stołówkach przy większych ośrodkach można zamówić obiad.
Miłośników jazdy konnej zapraszamy do stadniny w Jarosławcu.
W czasie chłodu i niepogody można udać się do Darłówka lub Jarosławca i pływać w morskiej wodzie w tamtejszych Aqua Parkach.
W Darłowie natomiast możemy zrobić większe zakupy, zatankować samochód, wypłacić pieniądze z Bankomatu (Euronet, PKO). Darłowo to również miejscowość turystyczna. Możemy zwiedzić starą część miasta i zamek Książąt Pomorskich, przepłynąć tramwajem wodnym do Darłówka.